Plan Ewakuacji


Taśmy antypoślizgowe są bardzo ważnym elementem BHP w każdym budynku użytku publicznego. Wiadomo, że wypadki związane z poślizgnięciem bywają bardzo niebezpieczne. Dlatego każdy pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo pod tym względem.

Gdzie używa się najczęściej takich taśm? Tam, gdzie podłoże jest niezwykle śliskie. Zaleca się także zastosowanie tego artykułu BHP szczególnie na schodach - wypadki w wyniku poślizgnięcia na schodach to jedne z najczęstszych, jeśli nie została naklejona odpowiednia taśma. Odpowiednie rodzaje takiej taśmy stosowane są również na basenach. Miejsca publiczne też powinny być zabezpieczane - nawet w klubach zastosować można wielokolorowe taśmy, które oprócz bezpieczeństwa zapewnią także dodatkowy walor estetyczny. Taśma ma działanie antypoślizgowe dzięki swojej ziarnistości. Jest również niezwykle wytrzymała. Taśmy antypoślizgowe posiadają mocny klej, więc nie ma obaw, że produkt zostanie usunięty z podłoża.

Taśma antypoślizgowa to bez wątpienia jeden z ważniejszych produktów BHP. Należy unikać sytuacji, w których nasz pracownik może poślizgnąć się i narazić swoje zdrowie (a nawet życie).