Znaki Ewakuacyjne Z Opisem


Mówi się, że jesteśmy mądrzy po szkodzie, jednak w przypadku ognia i pożaru istnieje duża szansa, że wtedy będzie już za późno. Zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz, pożary jest bardzo łatwo wywołać nawet przypadkiem, a wiążące się z nimi ryzyko jest ogromne. Dlatego też podstawową kwestią bezpieczeństwa są odpowiednie oznaczenia.

Obowiązujące normy wymagają, aby wszelkiej maści sprzęt przeciwpożarowy (np. gaśnice czy hydranty wewnętrzne i zewnętrzne) oraz powiązane z takimi działaniami techniczne środki (m.in. wyłączniki prądu czy drzwi przeciwpożarowe) były należycie oznakowane. Wyraźne wytyczne w kwestii takich znaków mają zapewnić bezpieczeństwo i łatwe zrozumienie przedstawianych informacji, by w stresującej sytuacji nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, co gdzie się znajduje, co zrobić i gdzie się udać.

znaki ewakuacyjne https://sklep.techemznaki.pl/

W tej kwestii mowa tu o dotychczasowych normach ochrony przeciwpożarowej z 1992 roku (PN-92/N-01256/02), a także obowiązujących do nich równolegle normach PN-EN ISO 7010 z 2012 roku. Te drugie są zgodne z międzynarodowymi standardami znakowania i skupiają się symbolach graficznych oraz ich barwach, obowiązujących w związku z działaniami przeciwpożarowymi, a także ewakuacją w przypadku niebezpiecznej sytuacji.

Zabezpieczając obiekt przed pożarem poprzez kupno znaków, należy pamiętać o fizycznym oznakowaniu. W naszej ofercie znajdą Państwo narzędzia do montażu znaków, jak wysięgniki wewnętrzne czy pianka do podklejania znaków. Oczywiście nie jest to potrzebne w przypadku folii samoprzylepnej, która cechuje się najłatwiejszym procesem montażu i wysoką odpornością temperaturową, która waha się w granicach -40 i 80 stopni Celsjusza.

W sytuacji zagrożenia ciężko wymagać od ludzi, że będą perfekcyjnie pamiętali całe szkolenie BHP, więc takie znaki są często zbawienne i potrafią uchronić od utraty życia. Pożary nie są groźne wyłącznie ze względu na ogień, ale również ze względu na tlenek węgla zwany powszechnie jako czad, którego (wbrew zdaniu wielu) nie można rozpoznać po zapachu. Znaki pomagają również postronnym nie zwiększać ryzyka pożaru nieumyślnie, zabraniając palenia tytoniu i używania otwartego ognia czy przypominając o zamykaniu drzwi przeciwpożarowych. Podobnie jak w przypadku zakazu zastawiania drogi lub bramy pożarowej czy używania dźwigu w przypadku pożaru.

Wszystkie znaki przeciwpożarowe w naszej ofercie dostępne są w wielu wariantach - wyprodukowane z odmiennych, trwałych materiałów (m.in. w formie folii lub płyty fotoluminescencyjnej lub sztywnej płyty) oraz w wielu rozmiarach, by dostosować się do najbardziej wymagających potrzeb naszych klientów. Nasze produkty na stronie sklepu BP Techem SA znajdą Państwo w kilku kategoriach, posortowane przede wszystkim pod względem spełnianych norm, ale też rodzajów oznaczeń. Wszystko to ma na celu jak największą intuicyjność dla klienta, który zdecydował się zaopatrzyć właśnie w naszym sklepie.